تورچ آرگون 450 آمپر میکروسوئیچی ثابت(آب خنک) گالری تصاویر

تورچ آرگون 450 آمپر میکروسوئیچی گردنه ثابت ( آب خنک ) 4متری

TJI0142

محصول جدید

 • استاندارد ایران INSO 11225-7
 • استاندارد بین المللی: IEC 60974-7
 • مناسب جهت جوشکاری سنگین
 • تورچ های فرکانسی (با فرمان میکروسوئیچی) با دوره کاری 100%
 • دارای روکش هایی از جنس لاستیک  و عایق نسوز
 • دارای شیلنگ گاز و آب  از جنس لاستیک نسوز و عایق الکتریکی
 • قابلیت تعمیر و نگهداری آسان
 • ارگونومی بالا جهت انجام آسان پیچیده ترین جوشکاری ها توسط کاربر

شرکت توان جم،بالغ بر 25 سال سابقه در زمینه تولید انواع تورچ های فرآیندهای جوشکاری TIG، در حال حاضر برترین تولید کننده ایرانی در این زمینه می باشد که دارای تولیدات دیگری در حوزه های مختلف صنعتی و همچنین پزشکی، نیز می باشد.

نمای کلی از محصول:

این تورچ جهت استفاده با حداکثر شدت جریان 450 آمپر طراحی شده و در ساخت آن از با کیفیت ترین مواد اولیه و بهترین رویه تولید، استفاده شده است. بطور کلی این محصول از رده تجهیزات جوشکاری تیگ، مجهز به سیستم فرمان دهی و کنترل میکروسوئیچ بوده که تا مقدار زیادی کاربری را برای جوشکار، آسان می کند.

به علت مکانیزم کارکرد، مناسب منابع تامین جریان جوشکاری ای بوده که مجهز به سامانه شروع قوس فرکانس بالا، یا همان High Frequency می باشند، که به نوبه خود، جوشکار را از اتصال لحظه ای نوک الکترود تنگستن به قطعه کار معاف کرده و موجبات آلودگی نوک الکترود تنگستن و آلوده شدن سطح قطعه کار بوسیله فلز چگال تنگستن را به حداقل رسانده و باعث کاهش ایجاد عیب آخال های تنگستنی یا همان  Tungsten Inclusion شده و کیفیت موضع اتصال را بالا می برد. همچنین شروع قوس به این رویه باعث افزایش طول عمر الکترود تنگستن، می شود.

در بخش کلت و کلت بادی، شرکت توان جم موفق به تولید این دو جزء از تورچ گشته و با آنچنان کیفیتی به این امر نائل آمده است تا در نقاط درگیر شدن کلت با سطح الکترود تنگستن، کاملا اتصالی محکم ایجاد شود که به نوبه خود هم انتقال جریان الکتریسیته را به الکترود تسهیل کرده، از ایجاد حرارت ناشی از مقاومت الکتریکی که می تواند به راحتی عمر تورچ و الکترود تنگستن را کاهش دهد، کاسته و انتقال گرمای ایجاد شده در الکترود ناشی از برقراری فرآیند جوشکاری را به راحتی به بدنه تورچ و از آنجا به محیط انتقال دهد تا به طور معقولی عمل خنک سازی الکترود، صورت پذیرد، ضمنا این رویه به گونه ای لحاظ گشته تا کل مجموعه، به راحتی توسط گاز محافظ مصرفی، خنک شود و از ایجاد حرارت بیش از حد در آن جلوگیری شود. ضمنا سوراخ های تعبیه شده بر روی محیط کلت بادی، دارای بهترین کیفیت ماشین کاری بوده تا اغتشاش در جریان خروجی گاز آرگون را به حداقل رساند و با این امر چتر محافظ ایجاد شده بر روی موضع اتصال را بهبود بخشد.

این تورچ مجهز به سیستم آبگرد بوده تا به کمک آن بتوان به راحتی، حرارت اضافی را از اجزا تورچ خارج ساخته و به گونه ای کاملا کارآمد، عملیات خنک سازی تورچ، صورت پذیرد، همین عمل، عمر کلی محصول را بالا برده، عمر الکترود تنگستن را افزایش داده و موجب می شود به توان با شدت جریان 450 آمپر، با دوره کاری 100 درصد، به عملیات جوشکاری پرداخت.

دوام محصول:

نحوه انتخاب مواد اولیه، ساخت و مونتاژ این محصول، به نحوی بوده که دارای وزنی سبک و در عین حال در بخش بدنه، بسیار مقاوم به ضربه باشد، همچنین روکش موجود بر روی کابل قدرت انتخاب شده جهت این محصول از نوع نسوز بوده تا بتواند شرایط خشن یک کارگاه تولیدی را به راحتی تحمل کند. به علت بکارگیری علم ارگونومیک در تولید این محصول، جایگاه میکروسوئیچ، طول دسته تورچ و جایگیری آن درون دست جوشکار، به نحوی اختیار شده است تا بالاترین درجه راحتی را برای استفاده کننده فراهم کرده و حداقل خستگی را بوجود آورد.

کابل قدرت استفاده شده جهت این تورچ در طول های؛…..متری، به مصرف کننده قابل ارائه بوده، ضمن اینکه به گونه ای در انتخاب مواد و ضخامت کابل قدرت، دقت شده است تا بتواند مطابق مشخصات مورد انتظار بهره بردار، به کارکرد پرداخته، حداقل افت جریان را ایجاد کرده و تولید کمینه دما و اتلاف انرژی را دارا باشد.

در تولید این گونه محصولات، به گونه ای قطعات درکنار یگدیگر قرار گرفته اند، تا باز کردن و عمل دمونتاژ تورچ به راحتی امکان پذیر باشد، که به نوبه خود، فرآیند نگهداری و تعمیرات محصول را، آسان می سازد. همچنین تمامی ادوات و قطعات بکار رفته در محصول، جهت اجرای تعمیرات دوره ای، کاملا موجود بوده و قابل ارائه می باشد.

مشخصات فنی:

مطابق استاندارد – استاندارد  ملی :7-11225 INSO و همچنین استاندارد بین المللی : 2013: 7-60974  IEC

بیشینه شدت جریان مورد استفاده:

450 آمپر.

موارد استفاده:

 • فرآیند های ساخت بوسیله جوشکاری روی ورقهای فلزی با حداقل ضخامت
 • صنایع هوافضا
 • اجرای رویه های تعمیراتی، ساخت کارهای هنری بوسیله فلزات، انجام انواع پروژه های دانشجویی در زمینه ساخت ساختارهایی فلزی
 • استفاده در امر آموزش در دانشگاه ها و دیگر مراکز آموزشی
 • ساخت و نگهداری و تعمیرات در کاربرد های پالایشگاهی و پتروشیمی
 • ساخت مخازن از فولادهای زنگ نزن در صنایع دارویی و غذایی
 • اجرای رویه های تعمیراتی سنگین بر روی فلزات رنگین و انواع فولادها، برای مثال استفاده در تعمیرات اجزای حساس ماشین آلات راهسازی که نیازمند ایجاد اتصالی بسیار با کیفیت به خصوص در ریشه اتصال، هستند.
سیستم خنکاری و دفع حرارت:

از نوع آب خنک خنک.

Path: > > > > تورچ آرگون 450 آمپر میکروسوئیچی گردنه ثابت ( آب خنک ) 4متری

مــحصولات مرتبط