تورچ آرگون 250 آمپر شیردار گردنه ثابت ( هواخنک ) 4متری

TJI0102

محصول جدید

استاندارد ایران INSO 11225-7

استاندارد بین المللی: IEC 60974-7

 • مناسب جهت جوشکاری نیمه سنگین
 • کابل قدرت از جنس لاستیک نسوز – روکش تورچ عایق نسوز
 • شیلنگ گاز از جنس لاستیک نسوز و عایق الکتریکی
 • قابلیت تعمیر و نگهداری آسان
 • آرگونومی بالا جهت انجام آسان پیچیده ترین جوشکاری ها توسط کاربر

شرکت توان جم، بالغ بر 25 سال سابقه در زمینه تولید انواع تورچ های فرآیندهای جوشکاری TIG، نامی شناخته شده و معتبر در این زمینه می باشد که دارای تولیدات دیگری در حوزه های مختلف صنعتی و همچنین پزشکی، نیز می باشد.

این تورچ جهت استفاده با حداکثر شدت جریان 250 آمپر طراحی شده و در ساخت آن از با کیفیت ترین مواد اولیه و بهترین رویه تولید، استفاده شده است. بطور کلی این محصول از رده تجهیزات جوشکاری تیگ، که به علت قابلیت دوران گردنه، موقعیتهایی را که جوشکار می تواند از این تورچ استفاده کند، افزایش داده و دسترسی اپراتور را به موضع اتصالی در ناحیه ای که اجرای جوشکاری با یک تورچ دارای گردنه ثابت، ممکن است به سختی صورت پذیرد، آسان می کند.

نحوه تولید و انتخاب مواد اولیه جهت ساخت این محصول، به گونه ای انتخاب شده است تا به تواند در بخش کلت و کلت بادی که نقش اصلی برقراری جریان الکتریکی را به الکترود تنگستن برعهده دارند و همچنین بایستی به خوبی عمل انتقال حرارت اضافی تولید شده در الکترود مربوطه را به جهت خنک سازی آن، به محیط انجام دهند، به صورتی بسیار عالی این رویه را اجرایی سازند. این عمل ضمن اینکه پایداری قوس را افزایش داده و کیفیت و چگالی شدت جریان مورد استفاده در موضع اتصال را بهبود بخشیده، به علت توانایی خوب خنک سازی الکترود، عمر مفید آن را بالا برده، درصد احتمال ذوب شدن الکترود و آلوده کردن موضع اتصال بوسیله فلز پر چگالی تنگستن که موجب ایجاد عیب آخال های تنگستنی یا همان Tungsten Inclusion را به شدت کاهش می دهد.

به دلیل منعطف بودن گردنه تورچ، به کاربر این امکان داده شده که در موقعیت های خاص که دسترسی به موضع اتصال ممکن است با مشکلاتی روبرو باشد، مطابق شرایط و راحتی از نظر ارگونومی، به سهولت به گردنه، جهت و حالت مورد نیاز را، اعمال کرده و جوشکاری را آغاز نماید.
نحوه انتخاب مواد اولیه، ساخت و مونتاژ این محصول، به نحوی بوده که دارای وزنی سبک و در عین حال در بخش بدنه، بسیار مقاوم به ضربه باشد، همچنین روکش موجود بر روی کابل قدرت انتخاب شده جهت این محصول از نوع نسوز بوده تا بتواند شرایط خشن یک کارگاه تولیدی را به راحتی تحمل کند. به علت بکارگیری علم ارگونومیک در تولید این محصول، جایگاه شیر قطع و وصل جریان گاز محافظ، طول دسته تورچ و جایگیری آن درون دست جوشکار، به نحوی اختیار شده است تا بالاترین درجه راحتی را برای استفاده کننده فراهم کرده و حداقل خستگی را بوجود آورد.

کابل قدرت استفاده شده جهت این تورچ در طول های؛…..متری، به مصرف کننده قابل ارائه بوده، ضمن اینکه به گونه ای در انتخاب مواد و ضخامت کابل قدرت، دقت شده است تا بتواند مطابق مشخصات مورد انتظار بهره بردار، به کارکرد پرداخته، حداقل افت جریان را ایجاد کرده و تولید کمینه دما و اتلاف انرژی را دارا باشد.

در تولید این گونه محصولات، به گونه ای قطعات درکنار یگدیگر قرار گرفته اند، تا باز کردن و عمل دمونتاژ تورچ به راحتی امکان پذیر باشد، که به نوبه خود، فرآیند نگهداری و تعمیرات محصول را، آسان می سازد. همچنین تمامی ادوات و قطعات بکار رفته در محصول، جهت اجرای تعمیرات دوره ای، کاملا موجود بوده و قابل ارائه می باشد.

مشخصات فنی:

مطابق استاندارد – استاندارد  ملی :7-11225 INSO و همچنین استاندارد بین المللی : 2013: 7-60974  IEC

بیشینه شدت جریان مورد استفاده:

250 آمپر.

موارد استفاده:

 • فرآیند های ساخت بوسیله جوشکاری روی ورقهای فلزی با حداقل ضخامت
 • صنایع هوافضا
 • اجرای رویه های تعمیراتی، ساخت کارهای هنری بوسیله فلزات، انجام انواع پروژه های دانشجویی در زمینه ساخت ساختارهایی فلزی
 • استفاده در امر آموزش در دانشگاه ها و دیگر مراکز آموزشی
 • ساخت و نگهداری و تعمیرات در کاربرد های پالایشگاهی و پتروشیمی
 • ساخت مخازن از فولادهای زنگ نزن در صنایع دارویی و غذایی
 • اجرای رویه های تعمیراتی نیمه سنگین بر روی فلزات رنگین و انواع فولادها، برای مثال استفاده در تعمیرات اجزای حساس ماشین آلات راهسازی که نیازمند ایجاد اتصالی بسیار با کیفیت به خصوص در ریشه اتصال، هستند.
سیستم خنکاری و دفع حرارت:

از نوع هوا خنک.

Path: > > > > تورچ آرگون 250 آمپر شیردار گردنه ثابت ( هواخنک ) 4متری

مــحصولات مرتبط